Sedlové světlíky

Sedlové světlíky

V projektech průmyslových budov se znovu začínají objevovat sedlové světlíky nejrůznějších tvarů a provedení. Sedlové světlíky mají vždy ocelovou podsvětlíkovou obrubu (manžetu) a nejčastěji hliníkovou popřípadě ocelovou nosnou konstrukci s polykarbonátovou výplní.
Na přání zákazníka je možné vyrobit neprůsvitnou některou ze stěn, která je tvořena stěnovým nebo střešním panelem. Sedlové střešní světlíky dodáváme s různým sklonem stěn, v takovém případě se používá označení shedové střešní světlíky

Všechny tyto typy střešních světlíků mohou být v případech, kdy je nutno z hygienických důvodů zabezpečit přirozenou výměnu vzduchu v objektech, vybaveny větracími okny pro denní větrání, u kterých je otevírání řešeno pomocí pneumatických nebo elektrických otevíračů. Aby se předešlo škodám způsobených větrem nebo deštěm na vybavení objektu, doporučujeme systém denního větrání vždy doplnit o ústřednu (centrálu) a čidla (senzory) větru a deště.

Na rozdíl od obloukových světlíků není sedlový světlík limitován rozponem světlíků a tudíž můžeme používat polykarbonátové desky tlouštky až 40 mm. Sedlové světlíky jsou zhotovovány z kvalitních AL profilů a světlíky jsou bezúdržbové s dlouholetou životností. Na přání dodáváme ventilační otvírky (okna) ovládaná servomotorem. K ventilačním otvírkám doporučujeme automatiku: ústřednu, čidlo vítr, déšť.

Světlíky sedlové se nejčastější používají v průmyslových objektech a obchodních centrech.
Jako výplň převážně slouží dutinkový polykarbonát od 16 mm do 40 mm, nebo izolační trojsklo. Používáme nejčastěji polykarbonáty od renomovaných firem např. Akyver, Arla, Makrolon a Politec. U těchto špičkových materiálů se pohybuje U hodnota od U=1,73 W/m2K až U=0,5 W/m2K.

Součástí námi vyráběných českých světlíků Dravon jsou i světlíkové podsady (obruby světlíku) různých výšek a šířek. Obruby sedlových světlíků se zateplují minerální vatou.

S výrobou střešních světlíků máme bohaté zkušenosti. Za 16 let jsme vyrobili  světlíky pro více než 2200 staveb.

Obloukové světlíky

Napište nám

Napište nám, co nevidět se ozveme.

Reference