Obloukové pásové světlíky

Obloukové pásové světlíky

Obloukové střešní světlíky jsou vyrobeny z celohliníkové bezúdržbové konstrukce a prosklení z polykarbonátových komůrkových desek. Těsnost je docílena specielní dosedací plochou a průmyslové těsnící prvky jsou pouze ve stycích v napojení na hydroizolaci a na větrací klapce. Všechny požité komponenty k výrobě pásových světlíků nepodléhající korozi a povětrnostním vlivům. Systémová konstrukce obecně vykazujuje vlastnosti, jenž není možné běžným zámečnickým způsobem výroby dosáhnout. Konstrukce sestavená z našich hliníkových profilů je samostatná a lze ji namontovat na podsadu z jakéhokoliv materiálu (dřevo, ocel, beton).

Pásové světlíky jsou určené především pro průmyslovou výstavbu – DRAVON hliníková konstrukce bez povrchové úpravy, v případě požadavků lze konstrukci dodat i v příslušné barvě dle RAL.

Základní výhody

  • Systémovost – stavebnicový systém umožňuje takřka neomezenou variabilitu
  • Rychlost montáže a to i při vysokém požadavku na kvalitu výrobku
  • Snadná výměna desky při případném mechanickém poškození i po 10 letech, snadná instalace větracích klapek, kdykoli v průběhu životnosti světlíku

Úspora energie

  • obloukový způsob v porovnání s klasickým sedlovým provedením světlíku zmenší plochu prosklení o 1/3 a adekvátně sníží úniky tepla
  • obloukový způsob zmenší u stropu objem akumulační vrstvy tepla a posune průměrnou teplotu směrem k podlaze, zlepší aerodynamické pohyby vzduchu v místnostech, částečně sníží dobu temperace a uspoří tím další náklady na vytápění

Světlíky obloukové pásové se nejčastější používají v průmyslových objektech a obchodních centrech.
Jako výplň převážně slouží dutinkový polykarbonát od 16 mm do 40 mm. Používáme nejčastěji polykarbonáty od renomovaných firem např. Akyver, Arla, Makrolon a Politec. U těchto špičkových materiálů se pohybuje U hodnota od U=1,73 W/m2K až U=0,90 W/m2K.

Proč polykarbonátové desky?

Polykarbonát lze vyrobit v mnoha variacích a v povrchových úpravách. Disponuje vynikajícími optickými vlastnostmi. Plasty jsou zvláštní díky malé váze, která ulehčuje nosné konstrukci. Jsou odolné proti nárazům, dají se snadno ohýbat. Zejména jsou oblíbené pro svoji mechanickou stálost a to i za podmínek dvou odlišných prostředí, přičemž venkovní a vnitřní prostředí jsou mnohdy velice rozdílná prostředí, co do teploty, vlhkosti i tlaku.

Dnešní polykarbonátové PC desky mají stálou odolnost vůči působení UV záření i dobrou požární odolnost (ovšem do kategorie požárně odolných materiálů nepatří). Polykarbonát je optimální materiál ve všech směrech. Variabilita polykarbonátu dává inspirativní možnosti architektům i designérům.

Proč opálové zbarvení polykarbonátu?

Opálová deska má lepší vlastnosti pro rozptyl světla. Dopadající sluneční paprsky jsou tak několika násobně odráženy v prostoru desky a rozptylují tak svou energii do celé plochy desek. Snižuje se tím nepříjemné oslnění nebo přeexponování pracovišť slunečními paprsky.

S výrobou střešních světlíků máme bohaté zkušenosti. Za 16 let jsme vyrobili  světlíky pro více než 2200 staveb.

Obloukové světlíky

Napište nám

Napište nám, co nevidět se ozveme.

Reference