Atypické světlíky pultové a shedové

Atypické světlíky pultové a shedové

Jedná se o střešní světlíky všech možných tvarů a velikostí, např. pultové, shedové, lucernové a valbové, apod., které je možno vyrobit namíru dle požadavků zákazníka. Jako výplň těchto světlíků se nejčastěji používá polykarbonát nebo sklo.

Jako u ostatních střešních světlíků používáme polykarbonátové desky od renomovaných firem např. Akyver, Arla, Makrolon a Politec. U těchto špičkových materiálů se pohybuje U hodnota od U=1,73 W/m2K až U=0,5 W/m2K. Pokud používáme izolační dvojsklo, nebo trojsklo odebíráme materiál např. od firmy AGC Flat Glass Czech.

Světlíky pultové

Světlíky pultové se nejčastější používají v průmyslových objektech, obchodních centrech a v místech, kde jsou větší nároky na zvukovou izolaci (zvukovou neprůzvučnost). Jako výplň v těchto případech slouží izolační trojsklo, které tyto zvukové izolační parametry zaručí. Pokud použijeme dutinkový polykarbonát 16 mm nebo 40 mm, máme sice velmi dobře tepelně izolovaný pultový světlík, ale nedocílíme zvukové neprůzvučnosti, která je někdy u těchto pultových světlíků vyžadována.

Pultové světlíky jsou zhotovovány z kvalitních AL profilů a světlíky jsou bezúdržbové s dlouholetou životností. Na přání dodáváme ventilační otvírky (okna) ovládaná servomotorem. K ventilačním otvírkám doporučujeme automatiku: ústřednu, čidlo vítr/déšť.

Součástí světlíku Dravon jsou i světlíkové podsady (obruby světlíku) různých výšek a šířek. Obruby pultových světlíků se zateplují minerální vatou.

Světlíky shedové

Světlíky jsou zhotoveny z hliníkové nebo železné kostry a z jedné strany opláštěny minerálním panelem nebo PUR panelem. Druhá strana světlíku je prosvětlená izolačním trojsklem nebo dutinkovým polykarbonátem. Panely používáme např. od výrobců jako je Kingspan, Metecno, Ruukki, Isopan, Brucha, Balexmetal, Brollo (Marcegalia).

Shedové světlíky jsou zhotovovány z kvalitních AL profilů a světlíky jsou bezúdržbové s dlouholetou životností. Na přání dodáváme ventilační otvírky (okna) ovládaná servomotorem. K ventilačním otvírkám doporučujeme automatiku: ústřednu, čidlo vítr/déšť. Součástí světlíku Dravon jsou i světlíkové podsady (obruby světlíku) různých výšek a šířek. Obruby shedových světlíků se zateplují minerální vatou.

S výrobou střešních světlíků máme bohaté zkušenosti. Za 16 let jsme vyrobili  světlíky pro více než 2200 staveb.

Obloukové světlíky

Napište nám

Napište nám, co nevidět se ozveme.

Reference